AKBANK İŞE ALIM SÜRECİ

2005-02-04 15:19:00

Akbank'da işe alım süreci nasıl işliyor kimlere öncelik veriliyor ve hangi şartlar aranıyor?

 

Deneyimli işe alımlar

Kadro ihtiyaçlarımız doğrultusunda deneyimli personel alımı yapılmaktadır.

 • Üniversitelerin 4 yıllık örgün eğitim veren bölümlerinden mezun olmak
 • Konusunda deneyim sahibi olmak
 • Pozisyonun gerektirdiği teknik ve fonksiyonel yetkinliklere sahip olmak adaylarda aradığımız özelliklerdir

 

 

Deneyimsiz işe alımlar

 

Asistan

 

Kimler Başvurabilir?
 • 28 yaşını doldurmamış olmak.
 • Üniversitelerin istihdam edilecek iş koluyla ilgili minimum ön lisans, tercihen lisans bölümlerinden mezun olmak.
 • Bankamızın temel yetkinliklerine sahip olmak gerekmektedir.
İşe Alım Süreci

Aramıza asistan olarak katılacak adaylar öncelikle genel yetenek sınavına alınırlar. Daha sonra mülakata davet edilen adaylar, bankanın gereksinimlerine ve adayın niteliklerine en uygun bölüme yerleştirilirler

Kariyer Planlama

Asistan olarak başladığınız Akbank'ta, kısa süre içinde Yetkili ve geleceğin Yöneticisi olabilirsiniz. Bankamızda her çalışanın kariyer yolu, en üst pozisyona dek açıktır. Önce iş başında eğitim süreci başlar. Kurs ve seminerlerle bilgi ve becerileriniz desteklenir, geliştirilir, yeni görevlere hazırlanırsınız.

Temel eğitim programını, iş başı eğitimini tamamlayan ve sınav skorları ile yönetici değerlendirmesi sonucu başarılı bulunan çalışanlarımız bir üst göreve adaydırlar. Performansınız, her yıl düzenli olarak değerlendirilir. Gösterdiğiniz başarı ile kariyerinizi kendiniz belirlersiniz

 

 

Yönetici Adayı Bankacılıkta kariyer yapmayı hedefliyorsunuz. Pencereniz dünyaya açık! Yenilenmeye açıksınız. Araştırmacı, yaratıcı, dürüst kimliğiniz var! Öyleyse gelin, bankacılıkta dünya dilini konuşan, en iyi teknolojileri kullanan, güvenli, istikrarlı, sağlam bir bankada; Akbank'ta yerinizi alın. Göreceksiniz; gelecek, Akbank'la gelecek! Kimler Başvurabilir?
 • 28 yaşını doldurmamış olmak.
 • Üniversitelerin 4 yıllık örgün eğitim veren, istihdam edilecek iş koluyla ilgili bölümlerinden mezun olmak (İlgili ilanlar dahilinde ayrıntılı bilgi verilmektedir).
 • Çok iyi derecede İngilizce bilmek
 • Bankamızın temel yetkinliklerine sahip olmak gerekmektedir.
Kariyer Planlama
 • Kariyerinizin ilk durağı yönetici adayı eğitim programıdır. Teknik bankacılık eğitimlerine katılır, şube uygulamalarımızı gözlemleyebilmek amacıyla şube stajı yaparsınız.
 • Bu süre içinde, krediler, mevduat ve bankacılık hizmetleri, kambiyo, ithalat ve ihracat gibi teknik konularda eğitim görür, ayrıca üniversite öğretim görevlileri ve çeşitli eğitim şirketlerince verilen teknik gelişim seminerlerinden de yararlanırsınız.
 • Teknik ve kişisel gelişiminiz için yurtiçinde Bankalar Birliği ve çeşitli eğitim şirketlerince, yurtdışında ise çeşitli kurumlarca verilen eğitim programlarına katılabilirsiniz.
 • Şubelerimizde ve yurtdışında işbirliği içerisinde bulunduğumuz bankalarda yaratılan staj olanakları, meslektaşlarınızla bilgi alışverişinde bulunmanızı sağlar.

 

Müfettiş Yardımcısı Teftiş Kurulu

Faaliyetlerimiz

Teftiş Kurulu, Akbank’a uluslararası standartlarda denetim, danışmanlık ve destek hizmeti vermek amacıyla bankanın tüm faaliyetlerinin iç ve dış mevzuata uygunluğunu denetler ve bu faaliyetlerin etkin ve verimli şekilde sürdürülüp sürdürülmediğini değerlendirir. Bu kapsamda; yurtiçi ve yurtdışı tüm şubeleri, Genel Müdürlük birimlerini ve iştirakleri periyodik olarak yerinde denetlemekte, ayrıca teknolojinin yoğun şekilde kullanımı ile de merkezden sürekli gözetim ve denetimlerini sürdürmektedir. Son dönemlerde ön plana çıkan Bilgi Teknolojileri denetimi fonksiyonu ile bu alandaki uygulamaların da denetimleri Teftiş Kurulu tarafından gerçekleştirilmektedir. Müfettişlerimiz, denetim faaliyetlerinin yanı sıra, Bankamızın hisse değerinin arttırılması ve sektördeki konumunun güçlendirilmesi amacıyla hizmet kalitesi, operasyonel verimlilik, karlılık gibi konularda danışmanlık ve destek faaliyetleri yürütmektedir.

Teftiş Kurulu, sürekli iyileşme ve gelişme prensiplerini benimsemiş olup, uluslararası alanda bankacılık, finans, denetim konularında gelişmeleri takip etmekte ve tüm faaliyetlerini ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

etiketler: akbank işe alım, akbank memurluk, akbank iş süreci, akbank iş , akbank insan kaynakları,akbank başvuru, iş başvurusu, akbanka iş başvurusu, sınavları, mülakatları

 

 

1962
0
0
Yorum Yaz