DEVLETE BİNLERCE YTL BORCUNUZ OLABİLİR

2008-02-25 22:33:00


DİKKAT !

Üniversiteden mezun olalı yıllar mı oldu O halde Devlete Binlerce ytl borcunuz olabilir

 

Nasıl olur Diyorsanız  o halde sizde bu borcları unutan çoğunluğun içindesiniz büyük olasılıkla.

Üniversite'de okurken devlet tarafından verilen öğrenim ve katkı kredisi  bursları mezun olunduktan tam iki yıl sonra ödenmesi gerekiyor ve ödenmediği  süre içersinde faiz işliyor faizin işlemesiyle anaborç katlanıyor ve büyük bir meblaya ulaşıyor.

 

Bir çok kişi  borcunu unutmuş durumda

 

Üniversiteden mezun olan gençler iş bulma koşturmasından veya önemsemediğinden  ne kadar borcu olduğunu veya ne kadar faiz geldiğinden dahi habersiz.

 

Bir çok kişi de Af çıkması umudu içersinde  beklemede

 

Borcundan haberdar olup ödemeyenler de 'ya af çıkarsa ilerde' diye ümitle beklemekte ve işleyen faizlere aldırmamakta.

 

 

İşi olmayanlar ne yapsın ?

 

Mezun olduktan  2 yıl sonra da hala iş bulamayanlar bu borç faizinden kurtulmak için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar  Kurumu'na çalışmadığına dair bir dilekçe göndermesi ve durumu izah ederek sürenin uzatılmasını istemesi gerekmektedir.

 

 

Borcumu Nasıl Öğrenebilirim ?

Borcunuzun olup olmadığını veya nekadar  faiz işlediğini öğrenmek için  Yüksek öğrenim ve kredi yurtlar Kurumunun internet sitesini ziyaret ediniz. http://www.kyk.gov.tr/

 

 

 

 

 

 

 

etiketler: öğrenim kredisi borç öğrenme, yurtkur borç sorgulama, öğrenim ve katkı kredisi no, öğrenim kredisi borcunu öğrenme, borcumuzu nasıl öğreniriz, öğrenim kredisi borcumu nasıl öğrenirim, kredi yurtlar, kredi ve yurtlar kurumu, kredi borcunu öğrenme, no sorgulama

 

 

602
0
0
Yorum Yaz