YAPI KREDİ BANKASI SINAV VE MÜLAKAT SÜRECİ

2005-01-14 13:10:00

 

Banka  sınavları  ve mülakat süreçleri ile ilgili sorulan bir çok soruya ve merak edilenlere yardımcı olmak için örnek olarak seçtiğimiz Yapı ve Kredi Bankası sınav ve mülakat sürecini, bu sürece katılanların verdikleri bilgiler doğrultusunda  ele aldık.İşte Bu süreç.

 

Yapı Kredi Bankası sınavları nasıl oluyor ?

Gişe memurluğu sınavları

 

Toplam Soru Sayısı ; 216

Süre ; 60 soru 20dk 54 soru 8 dk

 


60 soru 20 dk genel yetenek - şekiller, eşleştirmeler, IQ testleri   ör ; OUSL harflerinden farklı olan hangisi ?

54 soru 8dk sayısal yetenek - 4 işlem (basit temel matematik işlemleri)

54 soru 8dk sözel yetenek - Verilen kelime ve kavramları eşleştirme (sözcük dağarcığı bilgisi) ör; meşe-çam-söğüt-çınar-kavak ,hangisi farklı?

12 soru 1,5 dk görsel hafıza -1 dk içinde resimde verilen kişilerin isim ve simalarını ezberleyip şıklarda doğruyu bulma (hafıza ve dikkat ölçme)

20 soru 3dk sözel hafıza. - Nesneler ve sıfatların eş anlamlısını bulma ör; Gücenmek -eş anlamlısı- Darılmak

16 soru 2 dk sayısal hafıza. - rakamlar,sayılar,değerler ör; adres no, telefon no, vergi no, hesap no. 1dk içinde ezberleme

 

Sınavın değerlendirmesi;

sınavda en fazla net yapan kişiden başlamak üzere ihtiyaca göre mülakata çağrılmaktadır.

 

Sınavı düzenleyen Danışmanlık şirketi; Adecco tel no; 212 291 2627

 

Mülakat süreci; mülakat süreci öncelikle Grup mülakatı ile başlar ortalama 5-6 kişilik gruplar halinde mülakatlar yapılır,herkesden kendisini kısaca tanıtması istenir,daha sonra bir konu verilerek herkesin tartışması istenir. Ör; Bir banka yeni şubeler açmak istiyor hangi önceliklere yer vermelidir? gibi..

Daha sonra Tekli mülakat la devam eder, Tekli mülakatda Cv'niz doğrultusunda, eğtim bilgileriniz, kişisel bilgileriniz,güncel ve ekonomik konular,banka ile ilgili sorular sorulabilmektedir.

Son olarak da şube müdürüyle görüştürülür ve iş teklifi yapılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

etiketler  ;  banka sınavları, banka sınav süreci, ykb sınav,ykb sınav soruları,ykb mülakat,yapı kredi banaksı sınav,ykb mülakat süreci,adecco, ykb adecco,ykb sınav sistemi,ykb sınavları,ykb ilan,ykb kariyer,ykb iş,ykb iş ilan,ykb sınavları,ykb gişe,ykb memurluk,ykb gişe sınavları

23055
0
0
Yorum Yaz